3. 8. 2016 - Carreau Brno skončilo na EuroCupu v Métách třetí

Carreau Brno se na konci července vydalo na šestou evropskou pouť v rámci klubové soutěže EuroCup. Po domácím představením v Brně a následných turnajích v Německu, Itálii, Švédsku a Monaku je tentokrát los poslal na sever Francie, do města Méty.


V základní skupině je čekala domácí Francie v čele s Claudym Weibelem a dále Dánsko, Anglie, Rusko, Skotsko a Bulharsko. Vybojovat postupovou příčku nebylo nemožné, ale zároveň nikterak jednoduché. Hlavními protivníky o druhý postupový flek se papírově zdály být Dánsko s Anglií.

Na sever Francie vyjelo Carreau Brno téměř v kompletní sestavě, ale na samotný bouledrome se postavil jen užší kruh hráčů, který pravidelně hraje domácí Extraligu. V záloze však byli připraveni tzv. Blaničtí rytíři, kteří by vyjeli, kdyby bylo Čechům nejhůře.

Hned úvodní zápas svedl Carreau s francouzským La Ronde, který platil za největšího favorita skupiny. Není se čemu divit, vždyť klub z Mét dokázal celou soutěž už několikrát vyhrát. Ačkoli největší hvězdy klubu do zápasu nenastoupily, přesto měla Francie jasnou převahu. Na velice tvrdém povrchu s velkými kameny v podloží dokázala jistěji plasovat a na střelbě jen občasně chybovala. Dva zápasy sice Brňané málem dotáhli do vítězného konce, ale nakonec obrželi porážku 0:5.

V druhém zápase dne je čekala Anglie a šlo o jeden z klíčových duelu. Hráči z Baldock Town byli velice dobří a ve svých řadách měli několik anglických reprezentantů, jenže Carreau Brno předvedlo velice dobrý výkon, vyhrálo oba zápasy trojic a připravilo si dobrou výchozí pozici do dvojic. V těch dvakrát opět dokázalo zvítězit a ztracené poslední utkání tak tolik nemrzelo.

V sobotu ráno na brněnský klub čekal druhý velký favorit, dánský Boule Hedebo, který tvoří především mladí a progresivní hráči. Carreau s nimi až na jeden případ sehrálo mimořádně vyrovnané zápasy, ale poslední náhozy jim vždy zlomily vaz a Brňané utrpěli prohru 0:5, která byla vzhledem k průběhu duelu více než krutá. Postupové ambice se s prohrou však změnily na utopii a zbylá tři utkání už hráči Carreau hráli víceméně jen o celkové umístění.

Proti Rusku do sestavy poprvé zasáhla i Šárka Moosová, která si okusila atmosféru EuroCupu přímo na hřišti. Zápasy proti hráčům v pestrobarevných dresech nebyly jednoduché, ale Carreau si svoji výhru 3:2 pohlídalo. Podobný průběh mělo i utkání se Skotskem. Duel ztrácel trochu náboj, neboť se hrálo již večer a oba celky byly unavené, ale Carreau opět potvrdilo svoji roli favorita a znovu vyhrálo 3:2.

Nedělní zápas proti Bulharsku byl již formalita. Carreau byl jasný favorit a na hřišti dominoval, ačkoli jeden zápas byl velice vyrovnaný. V bulharské sestavě dominoval francouzský střelec, druhý hráč pak uměl perfektně česky, neboť žil deset let v Praze.

Carreau Brno nakonec obsadilo třetí příčku a do finále nepostoupilo. Celá základní skupina se nesla v přátelském duchu a organizace dobře šlapala. Velkou měrou k tomu pomohl zástupce CEPu Maciej Zlobinski.